Infrasauny typy

Pri výbere infrasauny je si potrebné najskôr premyslieť, čo od nej očakávame. To vás dovedie k tej správnej variante. Mali by ste do svojich požiadaviek zaradiť niekoľko aspektov. Predstavíme si rôzne typy infrasauny z hľadiska rôznych zameraní.

Využitie infrasauny

komerčná infrasauna

Komerčné

Je samozrejmé, že takéto zariadenia, ako je infrasauna, sa využívajú aj v komerčnom prostredí. Pre svoje blahodarné účinky sa infrasauny objavujú aj v hoteloch a v rôznych wellness centrách, kde spríjemňujú váš pobyt alebo sa dokonca stanú súčasťou vašej ozdravnej kúry.

domáca infrasauna

Domáce

Nemusíte sa však obávať. Výroba infrasáun sa zameriava samozrejme tiež na domácnosti. Nemusíte teda infrasaunu užívať len pri návšteve v hoteli. Tento luxus si môžete dopriať kedykoľvek a v pokoji svojho domova.

Umiestnenie infrasauny

Vnútorné

Je to klasický prípad, keď infrasaunu umiestňujeme kamkoľvek do objektu. Sauna je tu chránená pred vonkajšími vplyvmi a pred teplotnými výkyvmi. 

sauna do interiéru

Vonkajšie

Infrasaunu môžme umiestniť napríklad aj na záhradu. V takom prípade musí byť infrasauna odolnejšia. Sú tu od vnútorných typov dva základné rozdiely. Vonkajšia infrasauna má odizolovanou strechu, ktorá zabraňuje priestup snehu a dažďu. Tiež je tu zosilnená izolácia všetkých stien.

vonkajšia sauna

Infratechnológia pre infrasaunu - infražiariče do sauny

K ohrevu infrasauny sa používajú infražiariče. Na trhu sa dnes môžete stretnúť s niekoľkými podobami a je potrebné ich kvalite venovať naozaj zvýšenú pozornosť. Aby infratechnológia prinášala zdravotný a rehabilitačný efekt, ktorý má, je potrebné, aby pracovala správne. Dôležitá je vlnová dĺžka infražiaričov. Tá by mala byť ideálne okolo 9,4 mikrónov. Následne potom naše telo prirodzene vstrebáva infrateplo a zdravotný účinok je tu zaručený.

Bezplatný návrh a zameranie

Sledujte nás na Facebook-u

Kontaktujte nás