Infrasauny a zdravie

Infrasauna v podstate saunou nie je, funguje na inom princípe. U klasickej sauny sa vzduch ohrieva vplyvom zdroja tepla, napríklad zásluhou horúcej pary. U infrasauny sa používajú infračervené lúče. 

V klasickej saune sa len potíte kvôli tomu, pretože teplo pôsobí na vrchnú časť vašej pokožky. Infražiarenie však prechádza celým telom a pot je len sprievodným javom. Prehrieva telo zvnútra, čo má rad prospešných účinkov. Preniká hlboko do tkaniva, podporuje krvný obeh, látkovú výmenu či odbúravanie kalórií.

Infrasauny fungujú úplne na inom princípe, než klasické fínske sauny. Vytvárajú infračervené lúče, ktoré sú dôležité pre ľudský organizmus. O bezpečnosti a neškodlivosti infračervených lúčov svedčí aj to, že tento princíp sa využíva aj pri detských inkubátoroch.

infra sauna v kúpeľni - domáca sauna

Účelom infrasauny je prehrievanie ľudského tela až do hĺbky 4 cm, čo prospieva prekrveniu jednotlivých partií a stimuluje potenie, pri ktorom sa z tela odplavujú nežiadúce látky. Saunovanie v infra saune je vhodné pre celkové uvoľnenie po ťažkej celodennej námahe a tiež pri liečbe reumatizmu, artritídy alebo poúrazových stavov. Pri nižších teplotách, ktoré je možné ľubovoľne nastaviť, môžu blahodárnych účinkov infrasauny užívať aj kardiaci alebo astmatici.

Bezplatný návrh a zameranie

Sledujte nás na Facebook-u

Kontaktujte nás