Sauny Na Mieru s.r.o.

Infrasauny - kombinované sauny

Čoraz viac obľúbenou verziou sáun vo svete saunovania je práve kombinovaná infrasauna. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorá z druhov sáun je pre vás vhodnejšia, alebo by ste chceli vlastniť viac druhov sáun, je táto voľba práve pre vás. 

Kombinovaná sauna býva častejšie známa pod pojmom infrasauna. Kombinovaná sauna vznikne kombináciou saunového ohrievača a prehrievacích infrapanelov.

Infrasauny sú vhodné predovšetkým pre športovcov, môžu ich však využívať aj všetci, ktorým môže pomáhať pri chrípke a prechladnutí, celulitíde, odbúraní kalórií a teda pri znižovaní telesnej hmotnosti, reumatických ťažkostiach a mnohých ďalších zdravotných problémov.

Realizácie infrasauny Bratislava

Infrasauny pre komerčné aj domáce použitie realizované spoločnosťou Sauny na mieru.

Naša spoločnosť SAUNY NA MIERU s.r.o. vám s radosťou vyrobí kombinovanú saunu priamo na mieru, podľa vašich požiadaviek. 

Náš tím príde priamo na miesto realizácie v rámci celého Slovenska, určíme spolu s Vami najvhodnejšie umiestnenie, rozmery a druh kombinácie sauny. Následne vám vytvoríme záväznú cenovú ponuku, podľa Vami schválených alebo zadaných rozmerov a požiadaviek.

Kombinácia fínskej suchej sauny a použitie infražiaričov znamená široké využitie pre dva spôsoby saunovania v jednej kabíne.

Typy infrasauny

Obdĺžnikové prevedenie infrasauny sú obľúbené do voľného priestoru alebo na vstavanie a zároveň umožňujú vďaka svojmu tvaru najideálnejšie, symetrické rozmiestnenie infratechnológie.

Rohové infrasauny sú zase obľúbené po dizajnovej stránke, hlavne do menších priestorov, ako sú napr. kúpeľne, kde opticky nezmenšujú priestor.

Infrasauna typu LUXURY uspokojí aj tých najnáročnejších klientov - je priestrannejšia a už v štandarde vybavená lavicami, opierkami a lištami z Abachi a celosklenenými dverami + ako darček doplnky do sauny.

Infrasauna vyžaruje iba zdraviu prospešné slnečné žiarenie a naopak vylučuje to negatívne. Technológia infrasauny je veľmi bezpečná, používa už mnoho rokov aj v inkubátoroch.

INFRASAUNA  - NOVÁ TECHNOLÓGIA SAUNOVANIA 

Infrasauna je určená na potiace, tak aj na liečebné kúry. Vhodná aj pre osoby, ktoré sa liečia s krvným tlakom, alebo ťažko znášajúce vysokú teplotu v klasickej saune. INFRAČERVENÝ TEPELNÝ SYSTÉM je v zahraničí nazývaný "domácim lekárom", vedie k veľmi účinnej detoxikácii organizmu a liečbe nášho tela pri teplote do 60 ° C. Stáva sa bežnou súčasťou terapeutickej liečby aj v našom zdravotníctve vrátane kúpeľného prostredia.

Čo sa deje v infrasaune?

Infračervené svetlo je generované elektrickými vyhrievacími vláknami, ktoré sú optimálne nasmerované na osoby prítomné v infrasaune. Vďaka dvojitej stene infrasauny je umožnené zvýšenie teploty zo 40 stupňov na 60 stupňov, čím sa aj účinok zdvojnásobí. Infrasauna môže byť využívaná osobami, ktoré majú strach z uzatvorených priestorov resp. nie dobre znášajú horúčavu, nakoľko infrasauna vyvinie svoje blahodarné účinky aj v tom prípade, keď necháte otvorené dvere a navyše sú na jej dverách sklenené výplne.

Infrasauna pre športovcov

Šport získava stále viac priaznivcov. Mladí ľudia dbajú na životosprávu a svoje sedavé zamestnanie vyvažujú športovaním. Práve pre nich sú infrasauny vhodné. Pobytom v infrasaune zvyšujeme srdcový rytmus a metabolický výdaj. Stuhnuté svaly a kĺby sa uvoľňujú. Ak sa rozhodneme pre infrasaunu pred športovaním, telo sa skvele naštartuje a my potom dosahujeme lepších výsledkov. Ak zavítame do infrasauny po fyzickej námahe, telo regeneruje a odpočíva.

Saunovanie v infrasaune s deťmi

Samozrejmosťou je možnosť saunovania s deťmi. Deti, ktoré sa pravidelne saunujú (1-2 × týždenne) sú menej choré, viac otužilé, lepšie spia a sú celkovo spokojnejšie.

Infrasauna v pohodlí domova 

Význam infrasauny neustále rastie, a to nielen u nás, ale aj vo svete. Je tomu tak vďaka jej zdravotnému efektu a prevádzkovým vlastnostiam, ktoré sú vskutku nenáročné. Pomaly sa tak stáva životným štandardom a súčasťou životného štýlu všetkých generácií. Infrasauny dnes nájdeme ako súčasť kúpeľov, hotelov, športových klubov i kozmetických zariadení. A čím ďalej častejšie ich môžeme nájsť ako súčasť bežných domácností. Je to pre jej prevádzkovú, priestorovú a časovú nenáročnosť, ktorá nám umožní zaobstarať si infra sauny do domu a to aj do panelových bytov, čo znamená obrovský krok vpred v oblasti saunovania. 

Domáca infrasauna vám pomôže získať nielen miesto na relaxáciu v úplnom súkromí, ale pravidelným navštevovaním infrasauny posilníte svoj organizmus a zdravie.

Infra sauna na doma

Najlacnejšiu a najjednoduchšiu možnosť saunovania doma ponúka infra sauna vo verzii Cheap. Jej realizácia je veľmi rýchla. Infra sauna je vhodná do rodinného domu aj panelového bytu a je konštruovaná pre jednu alebo viac osôb.

Rohové prevedenie infrasauny

Rohové infrasauny sú v poslednej dobe stále obľúbenejšie pre svoju praktickosť, pretože skvele šetria priestor. Oproti klasickým, rohové infrasany možno prakticky umiestniť do rohu miestnosti, čo je veľmi efektívne, maximálne funkčné a estetické. Naša firma vyrába rohové infrasauny, ktoré sú vyrobené z rôznych materiálov a v zaujímavých dizajnoch.

Saunovanie v infrasaune 

Najprv si telo osprchujeme vlažnou vodou a zbavíme nečistôt. Potom nasleduje samotné infra saunovanie. Teptolu si nastavíme v rozmedzí 30 - 60 stupňov. Dĺžka saunovania v infrasaune je do 40 minút. Odbúrava sa tu nahrievanie, ako v klasickej saune. Po uplynutí doby sa sprchujeme vlažnou vodou. Nie studenú až ľadovú. Po opláchnutí tela čistou vodou by mala nasledovať chvíľka relaxácie a odpočinku.

Prečo práve kombinovaná sauna?

Kombinovaná sauna ponúka svojim majiteľom širšie spektrum možností saunovania, keďže je spojením klasickej fínskej sauny a infrasauny, navyše s možnosťou soľnej terapie.

Soľná terapia

Do kombinovaých sáun, v ktorých je vytváraná občasná vlhkosť poliatím kameňov vodou, možno inštalovať soľnú výmurovku. Vždy je nutné dbať na kvalitné vyvetranie a vyschnutie sauny po saunovaní.

Trojaké využitie

Ak si chcete saunovanie naplno užiť a pritom vôbec nezmeniť saunovacie procedúry, uvažujte o výhodách, ktoré ponúkajú kombinované sauny. Kombinovaná sauna v sebe spája vlastnosti klasickej sauny a infrasauny - ponúka tak používateľom širšie spektrum možností saunovania. 

Infrasauna

  • vyžíva samostatne infrasystém

Fínska sauna

  • využíva samostatne saunové kachle

Kombinovaná sauna

  • využíva kombináciu oboch systémov súbežne, napr. kachle sa nastavia na 70-75 ° C a súčasne sa zapne infrasystém
  • dochádza zároveň k povrchovému aj hĺbkovému rehabilitačnému prehriatiu (vďaka infrasystémom), k vysokej potivosti a zároveň k predĺženiu doby saunovania na cca 20 min
  • prináša organizmu optimálnu detoxikáciu
  • umožňuje tiež záverečný ochladzovací kúpeľ
  • veľmi obľúbená varianta

Kontaktný formulár - cenová ponuka - Infrasauny