Saunové pece (typy)

Saunové pece sú neoddeliteľnou súčasťou každej sauny.  Sauny sa môžu vykurovať rôznymi spôsobmi, pričom veľkosť a umiestnenie pecí závisí od spôsobu vykurovania. 

Saunové pece delíme podľa typu ohrevu a to na:

saunové pece na tuhé palivo

elektrické saunové pece

Sauny na tuhé palivo

Ak si zvolíte saunovú pec na tuhé palivo, počítajte s tým, že vyžaduje viac miesta ako elektrická pec. Taktiež musíte rátať s väčším priestorom na jej obsluhu. Pec na drevo potrebuje sopúchy a komín na odvádzanie spalín. 

Elektrické saunové pece

Elektrické saunové pece Harvia sú určené na vykurovanie rodinných, verejných i komerčných sáun. Vhodné sú pre suchú aj mokrú saunu, je ich možné polievať vodou pre zvýšenie vlhkosti.

Elektrické saunové pece na vykurovanie sauny, sa využívajú najmä v rodinných saunách. K prevádzke elektrickej pece nie je totiž potrebný komín, pec nedymí a nieje treba čistiť zbytky po spaľovaní, popol či sadze. Ďalšou výhodou elektrickej pece je to, že vám saunu vyhreje za polovičný čas ako piecka na drevo.

Saunové pece Harvia

Elektrické saunové pece Harvia sú navrhnuté, aby slúžili po celé roky v každodennej prevádzke. Každá elektrická pec predstavuje tú najvyššiu technickú kvalitu prevedenia. Sú nielen ekonomické vo svojej prevádzke, ale prinášajú do vašej sauny aj skvelý dizajn, takže vaše saunovanie bude na vysokej úrovni a bez kompromisov.

Spoločnosť Sauny na mieru ponúka saunové pece značky Harvia, ktoré sa vyrábajú z nerezovej ocele, čo zaručuje ich dlhú životnosť a elegantný vzhľad. 

Okrem pecí sú dôležité aj saunové kamene, ktoré vyžarujú teplo a prispievajú k pohode. 

Ponúkame najširší výber saunových pecí a doplnkov do sauny. Saunové pece na drevo alebo elektrické saunové pece značky Harvia.

Kontaktný formulár - cenová ponuka - Saunové domčeky na tuhé palivo

Bezplatný návrh a zameranie

Sledujte nás na Facebook-u

Kontaktujte nás