Saunové doplnky pre dokonalý zážitok zo saunovania

Samotné saunovanie má pre zdravie človeka blahodárne účinky. Začiatky saunovania bývajú náročnejšie a nie každý vydrží optimálnu dĺžku pobytu v saune. Ako takmer všetko, chce to len cvik, aby si vaše telo zvyklo na vyššiu dávku tepla a postupné predlžovanie času stráveného pobytom v saune. K tomu, aby tento zážitok bol čo najpríjemnejší, môžu dopomôcť aj niektoré šikovné doplnky do sauny.

saunové doplnky pre dokonalé saunovanie

Teplomer do sauny a vlhkomer do sauny

Mnohé sauny ich majú už zabudované, prípadne sú súčasťou "balíčka" pri kúpe sauny. Ak však vaša sauna tieto doplnky nemá, rozhodne si ich zadovážte. Kontrola teploty a vlhkosti v saune je základom pre zdravý pôžitok zo saunovania. Pri výbere sa sústreďte na teplomery a vlhkomery vyrobené priamo do sauny.

časomer na meranie času stráveného v saune

Časovač alebo presýpacie hodiny

Odmerajte si čas, ktorý stravíte v saune, aby sa nestalo, že v nej pobudnete dlhšie, ako je pre vaše zdravie potrebné.

Drevené vedrá a naberačky na vodu a lávové kamene

Neoddeliteľnou súčasťou rituálu saunovania vo fínskej saune je pravidelné oblievanie horúcich lávových kameňov. Ideálnymi pomocníkmi sú drevené vedro do sauny a naberačky na vodu.

drevené vedro a kefa k saune

Ochladzovacie kade, bazény, či vedrá so studenou vodou

Striedanie prehriatia organizmu s následným ochladením tvorí dokonalú harmóniu saunovacej procedúry. Odporúča sa zopakovať proces zohriatia a schladenia 2-3 krát, nie viac. Na ochladenie organizmu môžete použiiť kade so studenou vodou, prípadne ak máte na to priestor ochladzovací bazén. Riešením môže byť aj "vyliatie" vedra so studenou vodou alebo studená sprcha. Najpomalším a zrejme "najjemnejším" typom ochladenia je ochladenie sa na čerstvom vzuchu (za predpokladu, že nefúka krutý severný vietor :D )

Éterické vonné oleje

Rôzne typy vôní vo forme éterických olejov dokážu vytvoriť ešte lepšiu atmosféru v saune, majú relaxačné, uvoľnujúce, povzbudzujúce, upokojujúce účinky, ale aj uľahčujú dýchanie. 

masírovanie pokožky suchou kefou v saune

Kefy do sauny

Pomocou suchej kefy masírujete svoju pokožku a podporíte krvný obeh, aktivujete lymfatický systém a odstránite odumreté kožné bunky. Je to ideálne riešenie na celulitídu, strie aj upchaté póry.

Kilty namiesto uteráku či plachty

Tzv. "vylepšovák" pre tých, ktorí sa neradi saunujú nahí. V podstate ide o froté uterák vo forme kiltu- zaviňovacej sukne na suchý zips alebo iné zapínanie.

Na trhu nájdete aj mnoho ďalších pomôcok a doplnkov, ktoré spríjemnia čas určený na detoxikáciu a relax organizmu - čas na saunovanie. Je len na vás, pre ktoré z nich sa rozhodnete.

Bezplatný návrh a zameranie

Sledujte nás na Facebook-u

Kontaktujte nás