Prečo saunovanie v zime prospieva zdraviu

Určitým spôsobom sauna napomáha tomu, aby sme zostali zdraví aj v zime. Sauna je totiž protiklad chladu. S pravidelným saunovaním sa človek lepšie pripraví na chladné vonkajšie počasie a sauna zlepší obranyschopnosť organizmu.

Sauna v zime a pozitívny vplyv na zdravie

Keď je totiž vaše telo vystavené vysokej teplote (v saune je to až 90 ° C), tak rýchlo produkuje biele krvinky, ktoré účinne bojujú s vírusmi a infekciami pri nachladnutí. Keď dostanete nádchu, tak máte často tiež zvýšenú teplotu, čo je prirodzená obrana tela proti infekcii. Ak vám nádcha a kašeľ v zimnom období komplikujú život, vyskúšajte saunu.

Účinky sauny

  1. Sauna uvoľňuje upchaté nosné dutiny, ktoré vznikli nachladnutím.
  2. Zdravý a krásny vzhľad vám pomôže navrátiť práve saunovanie v zime. Počas potenia telo vyplavuje škodlivé látky (toxíny), a tým nielen, že sa budete zdravšie cítiť, ale budete aj zdravšie vyzerať.
  3. Sauna sa v zime odporúča ako prevencia predovšetkým chorôb horných dýchacích ciest a posilnenie imunity.
  4. Saunovanie v zime má blahodarný vplyv na psychiku.

Ochladenie tela v saune: Možností je viac

Dôležitou súčasťou saunovania je ochladenie tela po dostatočnom prehriatí. Spoločnosť Sauny na mieru ponúka hneď niekoľko možností, ako sa ochladiť: klasický ochladzovací bazén, ochladzovacie vedrá alebo ochladzovacie kade.

saunovanie v zime prospieva zdraviu

Na výber máte finské sauny, parné sauny alebo moderné infrasauny. Naša firma vám zrealizuje tiež jednotlivé technológie a saunové doplnky.

Bezplatný návrh a zameranie

Sledujte nás na Facebook-u

Kontaktujte nás