Exteriérová vs. Interiérová sauna

Do sauny nemusíme nutne chodiť do rôznych wellness centier, keďže aktuálna ponuka a možnosti nám dovolia to, že si sauny môžeme užívať aj v našom dome. Nemusí ísť práve len o rodinné domy, ale napríklad aj veľa bytov má priestor pre saunovanie. A rovnako tak je možné mať saunu na našej záhrade, teda voľne v prírode.

Exteriérová sauna

Exteriérová sauna je umiestnená vonku. V súčasnosti je najmodernejším riešením kombinovaná exteriérová sauna, čiže fínska saunainfrasauna v jednom. Prevedenie býva najčastejšie z dreva. Navyše drevo dokonale ladí s okolitým prostredím. 

Ochladzovanie po saunovaní

Exteriérové sauny majú predovšetkým veľkú výhodu, ktorú oceníme počas zimného obdobia. Ochladzovanie po saunovaní je u exteriérových sáun veľmi jednoduché, pretože stačí v zime iba vyjsť von, alebo sa potrieť snehom. A tak ochladenie prichádza skutočne bezprostredne po procese saunovania.

Interiérové prevedenie sauny

Z praktického hľadiska je lepšia sauna v exteriéri, mnoho ľudí ale stále častejšie volí interiérové prevedenie sauny. Pri jej realizácii je však nutné pamätať práve na možnosti samotného ochladenia, a to ideálne formou ľadovej sprchy, alebo ochladzovacieho bazénika.

Kontaktný formulár - cenová ponuka - exteriérová sauna a vnútorná interiérová infrasauna

Bezplatný návrh a zameranie

Sledujte nás na Facebook-u

Kontaktujte nás