Domáce wellness

Nosným pilierom každého domáceho wellness sú bezpochyby sauny. Pre domáce účely odporúčame infrasauny alebo fínske sauny, skvelú alternatívu potom predstavujú aj parné sauny.

Najnižšie nároky na priestor má infrasauna, ktorá sa dá umiestniť prakticky kdekoľvek - a to aj v byte. Vnútri kabíny sa teplota pohybuje v rozmedzí 30-60 ˚C a stráviť v nej môžete aj 30 minút. Pobyt v infrasaune je skvelá procedúra pred masážou alebo cvičením, ale pomáha aj otužovať a uvoľniť telo.

Fínska sauna sa častejšie používa vo väčších interiéroch alebo v exteriéri, postavená na terase či záhrade. Je náročnejšia na technické zázemie a samozrejme záleží aj na výbere dreva.

Fínska sauna má už vyššie nároky, vyžaduje odvetrávanie a náročnejšiu technologickú prípravu priestoru. Za odmenu ale ponúka dôkladnú detoxikáciu a posilnenie organizmu. Teploty vo fínskej saune sa pohybujú v okolo 90-100 ˚C.

Parné sauny pracujú s nižšou teplotou (40-50 ˚C), ale vysokou vlhkosťou vzduchu (až 100%). Sú teda vhodné pre tých, ktorým suchý vzduch v klasickej saune nevyhovuje. Do malých bytov odporúčame parné kabíny, do väčších bytov či majiteľom rodinných domov samostatnú miestnosť.

Stále sa stretnete s rôznymi názormi na infrasauny pre domáce wellnes. Je nutné, aby človeku vyhovovoval vybraný typ a samotný pocit pri saunovaní. Pre nerozhodných existuje variant kombinovaná - fínska sauna s infražiaričmi, so systémom dvoch programov.

Pre konkrétny návrh domáceho wellness nás kontaktujte. Sme spoločnosť, ktorá vám navrhne dokonalé domáce wellnes presne vo vašom obľúbenom štýle. 

Domáce wellness - infrasauna

Informácie a cenová ponuka - domáce wellness

Bezplatný návrh a zameranie

Sledujte nás na Facebook-u

Kontaktujte nás