Biosauna - kompromis pre tých, ktorí neobľubujú sauny

Keď je všetko s prívlastkom bio teraz v kurze, prečo si nezadovážiť aj bio saunu? A čo si vlastne predstaviť pod pojmom biosauna? 

Biosauna sa teší neustále sa zvyšujúcej obľube u zákazníkov. Určite to však nie je preto, že má prívlastok bio. "Tajomstvo" úspechu biosáún možno skôr hľadať v princípe ich fungovania. Biosauny sú kombináciou fínskej sauny a parnej sauny. Oproti samostatnej fínskej saune sú väčšinou vyhrievané na nižšiu teplotu (okolo 50°-70° C) a zároveň vlhkosť vzduchu je vďaka výparníku vyššia (30-60%).

saunovanie v biosaune
aromaterapia a esenciálne oleje do biosauny

Aromaterapia - lákavé vône v biosaune

Biosauna je taktiež známa tým, že sa v nej využívajú rôzne typy aromatických olejov a vôní, ktoré ešte znásobujú účinok sauny. Vyššia vlhkosť vzduchu má blahodárne účinky na dýchacie cesty. Výberom vhodnej aromaterapie-esencií, olejov a pod. dokážete zacieliť na konkrétne choroby či odbúrať stres. Pokiaľ trpíte napr. tráviacimi problémami, ideálnou voľbou je medovka či šalvia, pre potreby zníženia hladiny cukru v krvi/pri ochoreniach dýchacích ciest/bolestiach hlavy či pri strese eucalyptus, mäta povzbudí vašu myseľ a činnosť mozgu, rumanček podporí tvorbu krviniek, cédrové drevo blahodárne pôsobí na kŕčové žily, levanduľa je skvelým riešením pri strese a nespavosti atď. Existuje celá rada aromatických prísad, stačí si len vybrať v závislosti od toho, čo aktuálne potrebujete. Bio sauna s aromatickým výparníkom priam láka dopriať si takúto formu terapie.

Bio sauna ako ideálne riešenie pre "anti-saunerov", saunovanie pre deti alebo pre osoby začínajúce so saunovaním

Dôvod je jednoduchý a spomínali sme ho hneď na začiatku. Teplota v biosaune je nižšia ako v klasickej fínskej saune a vďaka vlhkosti vzduchu je pobyt v biosaune omnoho príjemnejšou voľbou. Ak teda nie ste fanúšikom extrémne vysokých teplôt v klasickej fínskej saune alebo vám prekáža príliš vysoká vlhkosť parných sáún, dajte šancu biosaune a tento kompromis vám možno otvorí dvere do saunovacieho sveta. Bio sauny sú taktiež skvelým riešením pre tých, ktorí len začínajú so saunovaním, ale tiež ako vhodný typ saunovania pre deti. 

deti v saune biosauna

Na záver ešte zopár ďalších výhod biosauny

Bio sauna je šetrnejšia k obehovej sústave človeka a nepredstavuje takmer žiadnu záťaž. Je ideálnou voľou pri regenerácii svalstva a pre posilnenie psychiky. Takisto ako u všetkých druhov sáun, aj biosauna je významným pomocníkom pri detoxikácii organizmu. Napomáha zlepšeniu funkcie krvného obehu.


alebo

Nezáväzná cenová ponuka - neváhajte nás kontaktovať

výroba sauny

Bezplatný návrh a zameranie

Sledujte nás na Facebook-u

Kontaktujte nás