Prečo saunovanie v zime prospieva zdraviu

Určitým spôsobom sauna napomáha tomu, aby sme zostali zdraví aj v zime. Sauna je totiž protiklad chladu. S pravidelným saunovaním sa človek lepšie pripraví na chladné vonkajšie počasie a sauna zlepší obranyschopnosť organizmu.


  • Sauna v zime a pozitívny vplyv na zdravie

  • Keď je totiž vaše telo vystavené vysokej teplote (v saune je to až 90 ° C), tak rýchlo produkuje biele krvinky, ktoré účinne bojujú s vírusmi a infekciami pri nachladnutí. Keď dostanete nádchu, tak máte často tiež zvýšenú teplotu, čo je prirodzená obrana tela proti infekcii. Ak vám nádcha a kašeľ v zimnom období komplikujú život, vyskúšajte saunu.
  1. Účinky sauny

  2. Sauna uvoľňuje upchaté nosné dutiny, ktoré vznikli nachladnutím.
  3. Zdravý a krásny vzhľad vám pomôže navrátiť práve saunovanie v zime. Počas potenia telo vyplavuje škodlivé látky (toxíny), a tým nielen, že sa budete zdravšie cítiť, ale budete aj zdravšie vyzerať.
  4. Sauna sa v zime odporúča ako prevencia predovšetkým chorôb horných dýchacích ciest a posilnenie imunity.
  5. Saunovanie v zime má blahodarný vplyv na psychiku.
  • Ochladenie tela v saune: Možností je viac

  • Dôležitou súčasťou saunovania je ochladenie tela po dostatočnom prehriatí. Spoločnosť Sauny na mieru ponúka hneď niekoľko možností, ako sa ochladiť: klasický ochladzovací bazén, ochladzovacie vedrá alebo ochladzovacie kade.
 
saunovanie v zime prospieva zdraviu

  • Na výber máte finské sauny, parné sauny alebo moderné infrasauny. Naša firma vám zrealizuje tiež jednotlivé technológie a saunové doplnky.