Infrasauny a zdravie

Infrasauna v podstate saunou nie je, funguje na inom princípe. U klasickej sauny sa vzduch ohrieva vplyvom zdroja tepla, napríklad zásluhou horúcej pary. U infrasauny sa používajú infračervené lúče. 


  • V klasickej saune sa len potíte kvôli tomu, pretože teplo pôsobí na vrchnú časť vašej pokožky. Infražiarenie však prechádza celým telom a pot je len sprievodným javom. Prehrieva telo zvnútra, čo má rad prospešných účinkov. Preniká hlboko do tkaniva, podporuje krvný obeh, látkovú výmenu či odbúravanie kalórií.
  • Infrasauny fungujú úplne na inom princípe, než klasické fínske sauny. Vytvárajú infračervené lúče, ktoré sú dôležité pre ľudský organizmus. O bezpečnosti a neškodlivosti infračervených lúčov svedčí aj to, že tento princíp sa využíva aj pri detských inkubátoroch.
 
infra sauna v kúpeľni - domáca sauna

  • Účelom infrasauny je prehrievanie ľudského tela až do hĺbky 4 cm, čo prospieva prekrveniu jednotlivých partií a stimuluje potenie, pri ktorom sa z tela odplavujú nežiadúce látky. Saunovanie v infra saune je vhodné pre celkové uvoľnenie po ťažkej celodennej námahe a tiež pri liečbe reumatizmu, artritídy alebo poúrazových stavov. Pri nižších teplotách, ktoré je možné ľubovoľne nastaviť, môžu blahodárnych účinkov infrasauny užívať aj kardiaci alebo astmatici.